Kurs doskonalący dla ratowników medycznych

Mamy to: Kurs Doskonalący dla Ratowników Medycznych za 300 zł!!

Kiedy? 4-9 listopad

Gdzie? W Opolu przy Głogoskiej 37 (budynek NFZ)

Dlaczego tak tanio? Dzięki Bazie Usług Rozwojowych Unia Europejska dopłąci do Twojego szkolenia aż 80% czyli 1200,00 zł.

Dla kogo dofinansowanie? Dla ratowników medycznych pracujących na kontrakcie w publicznych jednostkach i dla ratowników medycznych pracujących na etacie, kontrakcie lub umowie-zlecenie w prywatnych podmiotach.

Co trzeba zrobić? Zarejestrować się do Bazy Usług Rozwojowych pod adresem: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ zapisać się na nasze szkolenie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/view?id=456664&preview=1 , podpisać umowę w Urzędzie, przyjechać na szkolenie, opłacić fakturę w wysokości 1500,00 zł z potwierdzeniem zapłąty udać się do Urzędu złożyć dokumenty a Urząd w ciągu 10 dni zwróci Ci 1200 zł.

Co od nas dostanie? Szkolenie, jeśli zdasz egzamin to 120 punktów edukacyjnych (kurs jest zarejestrowany https://kursy.cmkp.edu.pl/?year=2019&ro=2&spe=176 ), każdy uczestnik otrzyma (na zawsze!!) worek samorozprężalny Laerdal dla dziecka lub dorosłego, kołnierz ortopedyczny Laerdal dla dziecka lub dorosłęgo, stetoskop.

Masz pytanie zadzwoń: 511 985630 lub napisz szkolenia@trans-medyk.pl Piotr odpowie na Twoje pytania.

Kurs ma na celu pogłębienie i aktualizację wiedzy i umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej i organizacji systemu ratownictwa medycznego niezbędnych do wykonywania zadań ratownika medycznego.

Intensywny sześciodniowy kurs obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

Zapraszamy także na nasze seminaria dla ratowników medycznych, które dodatkowo pogłębią Twoją wiedzę zdobytą na kursie.

TEMATYKA SZKOLENIA:

  • * zdobycie i usystematyzowanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności niezbędnych w stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia:
   - ocena pacjenta,
   - podstawowe i zaawansowane zabiegi reanimacyjne,
   - techniki dostępu donaczyniowego,
   - zabezpieczenie osoby po urazie,
   - odbieranie porodu,
   - monitorowanie układu krążenia,
   - techniki podawania leków,
   - segregacja poszkodowanych w zdarzeniu masowym,
  • * zasady współpracy z jednostkami współpracującymi z systemem ratownictwa medycznego,
  • * zasady korzystania ze środków łączności i GPS,
  • * współpraca z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym,
  • * organizacja systemu ratownictwa medycznego,
  • * psychologiczne aspekty ratownictwa medycznego,
 • * kształtowanie poczucia odpowiedzialności, jakości i właściwej postawy etycznej.

Szkolenie zakończone jest egzaminem teoretycznym i praktycznym. W zależności od wyników egzaminu uczestnicy otrzymują certyfikat i wpis do karty doskonalenia zawodowego lub zaświadczenie o uczestnictwie.

Szybki kontakt

+48508255082

biuro@trans-medyk.pl

Szkolenia dla ratowników medycznych

Kursy doszkalające dla personelu medycznego są bardzo ważne. Oczywiście ze względu na specyfikę jego pracy, która w dużej mierze polega na ratowaniu ludzkiego życia. Nie ma tu więc miejsca na brak odpowiedniej wiedzy, czy przeszkolenia z obsługi sprzętu medycznego. Nasze szkolenia dla ratowników realizowane są w oparciu o rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2007r. Mają one na celu pogłębienie i aktualizację zdobytej już wiedzy jak i nauki organizacji. Zarówno bez jednej jak i drugiej ratownik nie mógłby skutecznie wykonywać swoich obowiązków.

Seminaria dla ratowników medycznych

Na naszych kursach ratownicy mogą przypomnieć sobie zasady funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, czy też powiadamiania ratunkowego. W kolejnym etapie pogłębią swoją wiedzę z zakresu łączności, czyli alfabet, zasady komunikacji przez radiotelefon, sieć przywoławcza, a także komórkowa i GPS. Przedstawimy również podstawy przekazu telemedycznego. Zadbamy również o przybliżenie zasad farmakoterapii w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i technik podawania leków różnymi drogami. Przypomnimy, a także udoskonalimy wiedzę z: układania osób we właściwej pozycji w sytuacji zagrożenia zdrowia na podstawie odpowiedniej analizy jej stanu, prowadzenia zarówno podstawowej jak i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i dzieci, bezprzyrządowego oraz przyrządowego przywracania drożności dróg oddechowych, czy intubacji dotchawicznej. To oczywiście nie wszystko!

Kurs doskonalący dla ratowników medycznych – oferta dla grup

Zapraszamy do nas w celu sprawdzenia oferty szkoleń prowadzonych zarówno dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Jeśli nie znaleźliście Państwo na naszej stronie ważnej dla Was informacji to zachęcamy do kontaktu. Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.